Biely Kostol - miesto pre príjemné bývanie

Obec Biely Kostol je obec s rozvinutou infraštruktúrou, vzdialená od Trnavy 5 km. Okolo sa rozprestierajú malebné Biele a Malé Karpaty, nachádza sa tu taktiež 8 prírodných rezervácií.

V tesnej blízkosti sa nachádza rekreačné stredisko Kamenný Mlyn, ktoré ponúka vo svojom areáli ubytovanie, reštauračné služby a športové možnosti všetkého druhu – prechádzky v okolitých lesoch, turistika, cyklistika, rybárčenie, kúpanie v prírodnom kúpalisku, hranie minigolfu, plážového volejbalu, bedmintonu či futbalu. 

Biely Kostol má bohatú históriu, ktorá siaha do doby neolitu. Mnohé archeologické nálezy v katastri obce potvrdzujú staré osídlenie, o čom svedčia archeologické nálezy, ako napríklad sídlo volútovej kultúry, mohyly z nezisteného obdobia v starej tehelni, hrob skrčenca zo staršej doby bronzovej i sídlo z poveľkomoravskej doby. Všetky tieto svedectvá poukazujú na to, že tu ľudia radi žili a bývali už od dávnych čias. 

 

SLUŽBY 

Obec Biely Kostol má v súčasnosti 1500 obyvateľov /z toho 170 detí/. Jej obyvatelia využívajú výhody služieb svojej obce, ktorú kombinujú s ďalšími službami v krajskom meste Trnava. 

Na rozvoji služieb v Bielom Kostole sa podieľa aj projekt Na výslní. V bezprostrednej blízkosti výstavby pribudla reštaurácia - pizzeria Na výslní a detské ihrisko pre najmenších.

V Bielom Kostole nezabudli ani na pravidelné dopravné spojenie MHD. Do obce jazdia 3 prímestské linky, mestské linky a všetky linky Trnavskej SAD. Pre viac informácii navštívte stránku obce s podrobným popisom.

 

PRIAMO V OBCI BIELY KOSTOL SA NACHÁDZA
   supermarket COOP JEDNOTA (otvorený po-ne)
   materská škôlka (v súčasnosti ju navštevuje 70 detí aj z Trnavy)
   telocvičňa (športové aktivity pre deti a ženy)
   pobočka Slovenskej pošty, lekáreň
   Farský úrad
   reštaurácie, pohostinstvá, biliard klub
   autoservis, zámočníctvo, sklenárstvo a ďalšie služby

 

V Bielom Kostole sa nachádzajú spoločensko-kultúrne organizácie,ktoré obohacujú život obyvateľom a utužujú ich vzájomné vzťahy:  

   Združenie ovocinárov a záhradkárov - výstavy ovocia
   a vína, ochutnávka vín
   Poľovnícke združenie - poľovnícky juniáles, výstavy
   poľovníckych trofejí
   Futbalový klub - zastúpenie žiaci, dorast, dospelí
   Kultúrny dom - usporadúvanie množstva akcií - plesy,
   zábavy, výstavy, akadémie, svadby
   Dobrovoľný hasičský zbor

  

  
 
 

 

created by catmedia